LAJMI I FUNDIT:

PriFest

73 Artikuj

Prej dy vitesh pa të, por për të – PriFesti vazhdon traditën e netëve të filmit nën trashëgiminë e Vjosës

Prej dy vitesh pa të, por për të – PriFesti vazhdon traditën e netëve të filmit nën trashëgiminë e Vjosës

Butrint Avdyli
Lista e plotë e fituesve të çmimeve në Pri Film Fest 2023

Lista e plotë e fituesve të çmimeve në Pri Film Fest 2023

TV / Film
PriFest publikon orarin e ngjarjeve për 15 shtator

PriFest publikon orarin e ngjarjeve për 15 shtator

TV / Film
PriFest publikon orarin e shfaqjes së filmave në edicionin e tij të 15-të

PriFest publikon orarin e shfaqjes së filmave në edicionin e tij të 15-të

TV / Film
PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

TV / Film
Si rrallëkund, aktorja Rina Krasniqi fitoi dy çmime në PriFest: “Aktori më i mirë” dhe “Aktorja më e mirë”

Si rrallëkund, aktorja Rina Krasniqi fitoi dy çmime në PriFest: “Aktori më i mirë” dhe “Aktorja më e mirë”

TV / Film
Kaltrina Krasniqi zgjedhet regjisorja më e mirë në PriFest

Kaltrina Krasniqi zgjedhet regjisorja më e mirë në PriFest

Yjet
Pas përfundimit të edicionit të 14-të të PriFest, Dua Lipa kujton regjisoren Vjosa Berisha

Pas përfundimit të edicionit të 14-të të PriFest, Dua Lipa kujton regjisoren Vjosa Berisha

Yjet
Rina Krasniqi shpallet aktorja më e mirë në PriFest me filmin “Virgjëresha Shqiptare”

Rina Krasniqi shpallet aktorja më e mirë në PriFest me filmin “Virgjëresha Shqiptare”

Yjet
Në natën e fundit të Festivalit, Shkumbin Istrefi me dedikim për Vjosa Berishën: Na mungove në PriFest dhe do të na mungosh

Në natën e fundit të Festivalit, Shkumbin Istrefi me dedikim për Vjosa Berishën: Na mungove në PriFest dhe do të na mungosh

Yjet
Sot fillon edicioni i 14-të i PriFest dedikuar regjisores Vjosa Berisha

Sot fillon edicioni i 14-të i PriFest dedikuar regjisores Vjosa Berisha

TV / Film
Çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”

Çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”

TV / Film
PriFest publikon kategorinë garuese të filmave të shkurtër

PriFest publikon kategorinë garuese të filmave të shkurtër

TV / Film
PriFest shpalos programin e parë, projektet e përzgjedhura në garën ‘Best Pitch’

PriFest shpalos programin e parë, projektet e përzgjedhura në garën ‘Best Pitch’

TV / Film
“Virgjëresha Shqiptare” – filmi përmbyllës i edicionit të 14-të të PriFest

“Virgjëresha Shqiptare” – filmi përmbyllës i edicionit të 14-të të PriFest

TV / Film
Pas dy vitesh mungesë organizimi me prezencë fizike – Pri Film Fest ‘ndriçon’ kryeqytetin me kultin e kinematografisë

Pas dy vitesh mungesë organizimi me prezencë fizike – Pri Film Fest ‘ndriçon’ kryeqytetin me kultin e kinematografisë

Butrint Avdyli
Sonte nis edicioni i 13-të i PriFest

Sonte nis edicioni i 13-të i PriFest

TV / Film
PriFest, shpaloset juria e kategorisë kryesore garuese

PriFest, shpaloset juria e kategorisë kryesore garuese

TV / Film
Fokusi i PriFest 13: La Vague de la Femme Kosovare

Fokusi i PriFest 13: La Vague de la Femme Kosovare

TV / Film
PriFest bën thirrje për vullnetarë, fton të rinjtë t’i bashkohen organizimit të festivalit

PriFest bën thirrje për vullnetarë, fton të rinjtë t’i bashkohen organizimit të festivalit

TV / Film
Kategoria e re garuese në PriFest: “Filmat e shkurtër”

Kategoria e re garuese në PriFest: “Filmat e shkurtër”

TV / Film
PriFest 13 hapet me filmin “Zgjoi”, mbyllet me “Në kërkim të Venerës”

PriFest 13 hapet me filmin “Zgjoi”, mbyllet me “Në kërkim të Venerës”

TV / Film
Priforum shpall projektet e përzgjedhura për garën Best Pitch këtë vit

Priforum shpall projektet e përzgjedhura për garën Best Pitch këtë vit

Cult+
PriFest 13 shpalos imazhin dhe publikon datat për këtë vit

PriFest 13 shpalos imazhin dhe publikon datat për këtë vit

TV / Film