LAJMI I FUNDIT:

Ligji për Paga

126 Artikuj

Tahiri: Koeficienti në vlerë prej 129 euro të trajtohet në rishikim të buxhetit

Tahiri: Koeficienti në vlerë prej 129 euro të trajtohet në rishikim të buxhetit

Financa
Deklarata për të pagjeturit, lirimi i të akuzuarit në rastin Pajazitaj dhe “pagat” në Gjykatën Kushtetuese  – top lajmet e javës

Deklarata për të pagjeturit, lirimi i të akuzuarit në rastin Pajazitaj dhe “pagat” në Gjykatën Kushtetuese  – top lajmet e javës

Besnike Salihu
​Ligji i Pagave në Kushtetuese, LDK: Do të rrëzohen padrejtësitë e Kurtit

​Ligji i Pagave në Kushtetuese, LDK: Do të rrëzohen padrejtësitë e Kurtit

Financa
Kurti: Për herë të parë kemi unifikim të pagës në sektorin publik

Kurti: Për herë të parë kemi unifikim të pagës në sektorin publik

Financa
PDK: Qeveria Kurti goditi përsëri qytetarët, koeficienti i pagave duhet të jetë së paku 120 euro

PDK: Qeveria Kurti goditi përsëri qytetarët, koeficienti i pagave duhet të jetë së paku 120 euro

Financa
Haradinaj pas publikimit të koeficientit të Ligjit për Paga: Qeveria i vuri vulë mashtrimit

Haradinaj pas publikimit të koeficientit të Ligjit për Paga: Qeveria i vuri vulë mashtrimit

Financa
Bajrami: Zyrtarët publikë me Ligjin e ri të Pagave s’do të kenë siguri

Bajrami: Zyrtarët publikë me Ligjin e ri të Pagave s’do të kenë siguri

Financa
Oda e Fiziterapeutëve reagon pas miratimin të Projektligjit për Pagat: Diferenca në koeficiente është jashtëzakonisht e madhe dhe diskriminuese

Oda e Fiziterapeutëve reagon pas miratimin të Projektligjit për Pagat: Diferenca në koeficiente është jashtëzakonisht e madhe dhe diskriminuese

Financa
Tahiri: Skandaloze kërkesa e ministrit Murati që bizneset t’i rrisin pagat

Tahiri: Skandaloze kërkesa e ministrit Murati që bizneset t’i rrisin pagat

Financa
LDK i kërkon Qeverisë të nis dialogun me sindikalistët si dhe të procedoj sa më parë Ligjin për Pagat

LDK i kërkon Qeverisë të nis dialogun me sindikalistët si dhe të procedoj sa më parë Ligjin për Pagat

Financa
1 shtatori i gjen nxënësit në shtëpi për shkak të grevës, mirëpo jo të gjitha shkollat e zbatuan atë në Prishtinë

1 shtatori i gjen nxënësit në shtëpi për shkak të grevës, mirëpo jo të gjitha shkollat e zbatuan atë në Prishtinë

Meridiana Statovci
Sveçla: Ligji për Paga procedohet në Qeveri në muajin mars

Sveçla: Ligji për Paga procedohet në Qeveri në muajin mars

Kosovë
Nagavci për ultimatumin e SBASHK-ut: As mua as qeverinë s’mund të na shantazhojë askush

Nagavci për ultimatumin e SBASHK-ut: As mua as qeverinë s’mund të na shantazhojë askush

Kosovë
Tahiri: Ligji për Paga të sillet sa më parë në Kuvend

Tahiri: Ligji për Paga të sillet sa më parë në Kuvend

Financa
AAK akuzon Qeverinë se ka bllokuar Ligjin për Pagat

AAK akuzon Qeverinë se ka bllokuar Ligjin për Pagat

Financa
Shërbyesit civil kërkojnë me urgjencë procedimin e Ligjit të Pagave

Shërbyesit civil kërkojnë me urgjencë procedimin e Ligjit të Pagave

Financa
Sindikata e Infermierëve paralajmëron protestë para Klinikës së Kirurgjisë

Sindikata e Infermierëve paralajmëron protestë para Klinikës së Kirurgjisë

Kosovë
Tahiri për Ligjin e Pagave: Sa ta marrim aktgjykimin, menjëherë do ta bëjmë publik grupin punues

Tahiri për Ligjin e Pagave: Sa ta marrim aktgjykimin, menjëherë do ta bëjmë publik grupin punues

Financa
​FSSHC e zhgënjyer me vendimin për shpalljen e pavlefshme të Ligjit për Pagat

​FSSHC e zhgënjyer me vendimin për shpalljen e pavlefshme të Ligjit për Pagat

Kosovë
Hoti pas takimit me sindikalistët: Do të formohet grupi punues që Ligji për Paga të procedohet në Kuvend

Hoti pas takimit me sindikalistët: Do të formohet grupi punues që Ligji për Paga të procedohet në Kuvend

Financa
Hoti: Vërejtjet karshi Ligjit të Pagave do t’i adresojmë së bashku me sindikatat e sektorit publik

Hoti: Vërejtjet karshi Ligjit të Pagave do t’i adresojmë së bashku me sindikatat e sektorit publik

Financa
BSPK paralajmëron trazira sociale pas anulimit të Ligjit të Pagave

BSPK paralajmëron trazira sociale pas anulimit të Ligjit të Pagave

Financa
Hoti pas anulimit të Ligjit të Pagave: Adresimi i vërejtjeve të Kushtetueses do të bëhet me të gjitha sindikatat

Hoti pas anulimit të Ligjit të Pagave: Adresimi i vërejtjeve të Kushtetueses do të bëhet me të gjitha sindikatat

Financa
Zemaj reagon për shpalljen e pavlefshme të Ligjit për Paga, e quan lajm dekurajues për profesionistët shëndetësorë

Zemaj reagon për shpalljen e pavlefshme të Ligjit për Paga, e quan lajm dekurajues për profesionistët shëndetësorë

Kosovë