LAJMI I FUNDIT:

Lagja Dardania

39 Artikuj

Shkallët e dëmtuara te Posta në Prishtinë – rregullimi i tyre do të përfundojë vitin tjetër

Shkallët e dëmtuara te Posta në Prishtinë – rregullimi i tyre do të përfundojë vitin tjetër

Kosovë
Zjarr në një shtëpi në Ulpianë

Zjarr në një shtëpi në Ulpianë

Kronika e Zezë
Policia gjen një armë në kontejner, dyshohet se u përdor në vrasjen e sotme në Prishtinë

Policia gjen një armë në kontejner, dyshohet se u përdor në vrasjen e sotme në Prishtinë

Kronika e Zezë
Rrezik tek ndërtesat në lagjen ‘Dardania’, nga erërat e forta bien pjesë nga lartësia e tyre

Rrezik tek ndërtesat në lagjen ‘Dardania’, nga erërat e forta bien pjesë nga lartësia e tyre

Kosovë
Përleshje në lagjen “Dardania” në Prishtinë, policia jep detajet – në pamje shihen disa të shtrirë në tokë

Përleshje në lagjen “Dardania” në Prishtinë, policia jep detajet – në pamje shihen disa të shtrirë në tokë

Kronika e Zezë
Inspektohet rrjeti i ujësjellësit në Prishtinë, katet e larta të ndërtesave të reja të lagjes ‘Arbëria’ dhe ‘Dardania’ mbesin pa ujë

Inspektohet rrjeti i ujësjellësit në Prishtinë, katet e larta të ndërtesave të reja të lagjes ‘Arbëria’ dhe ‘Dardania’ mbesin pa ujë

Kosovë
Banorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë edhe sot pa ujë të pijes

Banorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë edhe sot pa ujë të pijes

Prishtina
Banorët e Dardanisë katër ditë nuk do të kenë ujë

Banorët e Dardanisë katër ditë nuk do të kenë ujë

Të Tjera
Plagosje në Prishtinë, policia arreston katër persona

Plagosje në Prishtinë, policia arreston katër persona

Kronika e Zezë
Grabitje e armatosur te ‘Santea’ në Prishtinë, Policia arreston disa persona

Grabitje e armatosur te ‘Santea’ në Prishtinë, Policia arreston disa persona

Kosovë
Ndërmarrja Publike Banesore largon banorët nga banesat në “Dardani”

Ndërmarrja Publike Banesore largon banorët nga banesat në “Dardani”

Prishtina
Kjo është mësuesja që ra sot nga një ndërtesë në lagjen “Dardania” (Foto)

Kjo është mësuesja që ra sot nga një ndërtesë në lagjen “Dardania” (Foto)

Kronika e Zezë
Molliqaj: Pronat e uzurpuara në Dardani u dhanë nga Azem Syla dhe Shukri Buja (Video)

Molliqaj: Pronat e uzurpuara në Dardani u dhanë nga Azem Syla dhe Shukri Buja (Video)

Komunat
Shpendi nuk fshihet nga gratë: Banoret e banesave të uzurpuara, mësyjnë pronën private të kryetarit të Prishtinës (Audio)

Shpendi nuk fshihet nga gratë: Banoret e banesave të uzurpuara, mësyjnë pronën private të kryetarit të Prishtinës (Audio)

Prishtina
LDK, Shpend Ahmetit: Strehoj familjet e Dardanisë, banesat në Hajvali janë të lira

LDK, Shpend Ahmetit: Strehoj familjet e Dardanisë, banesat në Hajvali janë të lira

Politikë
Kërcënim i çuditshëm i banorëve të dëbuar nga objekti banesor në Lagjen Dardania (Video)

Kërcënim i çuditshëm i banorëve të dëbuar nga objekti banesor në Lagjen Dardania (Video)

Prishtina
Gratë e banesave të uzurpuara protestojnë para shtëpisë së Shpend Ahmetit

Gratë e banesave të uzurpuara protestojnë para shtëpisë së Shpend Ahmetit

Prishtina
Policia sqaron rreth rastit në Dardani: Jemi të angazhuar sipas detyrimeve ligjore

Policia sqaron rreth rastit në Dardani: Jemi të angazhuar sipas detyrimeve ligjore

Siguri
Veseli: Dikujt në Kosovë po i pëlqejnë skenat e Sirisë

Veseli: Dikujt në Kosovë po i pëlqejnë skenat e Sirisë

Politikë
Banorja e larguar nga banesa në Dardani: Kemi frikë, s’kemi ku të shkojmë (Foto)

Banorja e larguar nga banesa në Dardani: Kemi frikë, s’kemi ku të shkojmë (Foto)

Kosovë
KMLDNJ për aksionin në “Dardani”: Dëbimi masiv është shkelje e të drejtave të njeriut

KMLDNJ për aksionin në “Dardani”: Dëbimi masiv është shkelje e të drejtave të njeriut

Prishtina
Ahmeti: Vendimin për largimin e banorëve e zbaton Gjykata, jo Komuna

Ahmeti: Vendimin për largimin e banorëve e zbaton Gjykata, jo Komuna

Prishtina
Kjo është gjendja e 14 vjeçares që kërceu nga ballkoni në lagjen “Dardania”

Kjo është gjendja e 14 vjeçares që kërceu nga ballkoni në lagjen “Dardania”

Prishtina
Veseli takohet me banorët e “Dardanisë”, kërkohet zgjidhje

Veseli takohet me banorët e “Dardanisë”, kërkohet zgjidhje

Kosovë