LAJMI I FUNDIT:

Stili i prerjes së flokëve që do t’i bëjë të duken flokët tuaja më të dendur në çast

Stili i prerjes së flokëve që do t’i bëjë të duken flokët tuaja më të dendur në çast

Herën tjetër kur shkoni te floktari kërkoni t’jua rregullojë flokët në këtë stil praktik

Reklama

Stili i flokëve në formë të germës U i ka çmendur përdorueset e Tik-Tokut, të cilat kanë telashe me flokë të hollë.

Nëse keni telashe me flokë të hollë, me siguri në banjën tuaj keni një arsenal produktesh të cilat i provoni.

Mirëpo, floktarët e Tik-Tokut propozojnë diçka tjetër – stilin e flokëve në formën e germës U, që u jep flokëve iluzion më të dendur, transmeton Telegrafi.

“Prerja në formën e germës U është shumë e popullarizuar për shumë kliente që kanë flokë të hollë. Anët e flokëve tuaj janë shumë më të holla në krahasim me pjesën e pasme, kështu që forma e germës U do ta eliminojë menjëherë atë dukje të zgjatur dhe do t’u jap një prerje të bukur pa shtresa”, ka shpjeguar floktarja Rachel Selt.

TikToker-ja @nothangtw postoi një video të flokëve të saj në formë U (me balluke si aksesor elegant) që mblodhi shumë shikime dhe komente entuziaste.

♬ LALISA – 리사 (LISA)

Gjatë prerjes, flokët ndahen në mes të kokës nga pjesa e përparme në pjesën e pasme të kokës, pastaj tërhiqen përpara nga çdo anë dhe majat priten anash. Do të duken bukur me balluke, shtresa më të gjata dhe flokë me shtresa.

♬ LALISA – 리사 (LISA)

Prerja e flokëve në formë U funksionon në të gjitha gjatësitë, teksturat dhe llojet e flokëve, duke përfshirë flokët kaçurrelë. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Vajza e Monica Belluccit ua kujton fansave nënën e saj të famshme gjatë xhirimeve të një reklame në Romë

Vajza e Monica Belluccit ua kujton fansave nënën e saj të famshme gjatë xhirimeve të një reklame në Romë

Femra
Monica Bellucci dhe vajza e saj Deva pozojnë për kopertinën e Vogue

Monica Bellucci dhe vajza e saj Deva pozojnë për kopertinën e Vogue

Moda
Ylli i “Baywatch” fotografohet pa grim, nxit ortek komentesh: A është vërtet ajo?

Ylli i “Baywatch” fotografohet pa grim, nxit ortek komentesh: A është vërtet ajo?

Femra
Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Keshilla Modë
E la të ëmën në hije: Ja si duket e bija e aktores së famshme Monica Bellucci, një bukuroshe të vërtetë natyrale

E la të ëmën në hije: Ja si duket e bija e aktores së famshme Monica Bellucci, një bukuroshe të vërtetë natyrale

Psikoprofil
Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Kim Kardashian u bën fëmijëve çdo vit të njëjtën dhuratë për ditëlindje

Psikoprofil
Kalo në kategori