LAJMI I FUNDIT:

Spasovski, Romeo dhe Soumalainen marrin pjesë në punëtori për menaxhim me stresin në punë

Spasovski, Romeo dhe Soumalainen marrin pjesë në punëtori për menaxhim me stresin në punë

Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski, sot mori pjesë në punëtorinë për menaxhim me stresin gjatë punës në qendrën për trajnim në Idrizovë, organizuar nga ambasada italiane në Shkup, ndërsa financiarisht e mbështetur nga zyrat e OSBE-së në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Në shoqëritë si kjo e jona, ku janë shkatërruar të gjithë kufijtë e sigurisë personale, ekzistenciale, por edhe të sigurisë personale, profesionale dhe motivimit, stresi konsiderohet logjik si ndjenjë individuale, por edhe kolektive i cili në masë të madhe e përcakton sjelljen e njerëzve ndaj vetes, të afrëmve, kolegëve dhe punës”, deklaroi Spasovski.

Sipas tij partizimi i institucioneve shtetërore në të cilat edhe policia e Maqedonisë, si një nga shtyllat kyçe, është kërcënuar në mënyrë tejet të ashpër dhe ka krijuar stres tek nënpunësit policorë të Maqedonisë.

Në këtë punëtori morën pjesë edhe ambasadorët e Italisë dhe OSBE-së, Karlo Romeo dhe Nina Soumalainen./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Siguri
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Lajme
Kalo në kategori