LAJMI I FUNDIT:

Sipas Anne Hathaway, ju duhet vetëm një karficë flokësh për buzë më të fryra

Sipas Anne Hathaway, ju duhet vetëm një karficë flokësh për buzë më të fryra

Që kur iu bashkua platformës së TikTok muajin e kaluar, aktorja Anne Hathaway ka postuar vetëm tre video, por këshilla e fundit që lidhet me buzët me siguri që do t’ju pëlqejë të gjitha vajzave

Siç duket edhe nga video, teksa aktorja qëndron e ulur në karrigen e parukierit Adir Abergel, duke u bërë gati për një fushatë publicitare, Anne thotë se buza e saj e sipërme duket pak si e “vyshkur” dhe pa jetë.

Ajo i kërkon thjesht një karficë të zezë flokësh parukierit të saj, të cilën e hap në formë U-je dhe me të nis që të godasë shumë lehtë buzën e sipërme.


Aktorja thotë se ky veprim nxit qarkullin e gjakut në buzë dhe jep menjëherë një efekt të lehtë fryrjeje.

Hathaway, ka një këshillë për ato që do e provojnë këtë taktikë:

“Thjesht, mos e godisni fort buzën me karficë, sepse mund të dalë gjak.”

Nëse keni ndërmend ta provoni, ja ku e keni videon:

 🌠 #liptok ♬ Lips Are Movin – Meghan Trainor

Në trend Femra

Më shumë
Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Estetikë
Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Manikyr dhe pedikyr
Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Femra
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Moda
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kalo në kategori