Dollakët janë një nga ato pjesët e veshjeve që janë po aq të shkëlqyeshme sa janë të rrezikshme. Pjesa e parë është e qartë, ato janë të rehatshme dhe aq të lehta për t’u veshur në palestër, një udhëtim të shpejtë në dyqane apo edhe kur dilni natën.

Pjesa e keqe e dollakëve është se ato janë aq të rehatshme sa nuk kalon shumë kohë para se të zbuloni se i vishni ato gjatë gjithë kohës.

Më poshtë gjeni mënyrat se si t’i vishni:

Në punë

Në një kthesë të papritur të ngjarjeve, stilistja Victoria Beckham kohët e fundit bëri një kombinim bindës për dollakët e përshtatshëm për zyra. E gjitha ka të bëjë me ngritjen e pantallonave pak më lartë, duke i bashkuar dollakët e saj të zinj me një xhaketë të dendur të përputhur dhe një bluzë me ngjyra neutrale. Veshja është përfunduar më pas me aksesorë si: çanta e lëkurës, taket dhe syze të mëdha.

Në festa

Dollakët gjithashtu mund të duken të përshtatshme për festa, nëse thjesht dini se si t’i vishni. Merrni këtë shembull nga Brooks Nader. Nëse dëshironi t’i bëni dollakët të duken bukur, duhet t’i bëni kontrast me aksesorë të rregullt dhe të thjeshtë.

Kur dilni për kafe

Sapo jeni zgjuar një mëngjes të shtune dhe doni të vishni diçka shpejt për të dalë nga dera në kafene. Bëni si modelja Gigi Hadid dhe palosni dollakët tuaj të zinj me një bluzë të shkurtët, xhaketë xhins të përshtatshëm të njëtrajtshme, çizme mbi kyçin e këmbës.

Në palestër

Kur bëhet fjalë për veshjet e stilit të palestrës, kush më mirë frymëzon sesa modele të tilla, si Romee Strijd? Këtu, Romee kombinon dollakët gri me sytjena sportive dhe një palë atlete të bardha.

Në takim

Lëreni Kim Kardashian të bëjë që dollakët të bukur gjatë natës së takimit. Për këtë rast me Kanye West, Kim zgjodhi kombinim krejt-të zezë, duke kombinuar dollakët e saj me një bluzë të errët dhe çizme të guximshme, të pjerrëta. Për ta mbajtur përfundimin të bukur, Kardashian lidhi flokët e saj në një bisht të vogël dhe të shpejtë, praktik dhe super efektiv.

Në aeroport

Asnjë e famshme nuk i do dollakët më shumë sesa Gigi, dhe nuk është për t’u habitur që ajo pëlqen dollakët duke pasur parasysh sa shpesh ajo është duke jetuar në të gjithë botën.

/Telegrafi/