LAJMI I FUNDIT:

Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni – ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni – ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Lindja e Largët dhe vendet veçanërisht Japonia ka kulturë krejtësisht të ndryshme.

Sipas ballkanasve, japonezët kanë zakone mjaft të pazakonta.

Këtu janë gjashtë mënyra se si jeta e grave në Japoni është krejtësisht e ndryshme nga e jona.

1. Rutina e mëngjesit – gratë japoneze zgjohen në 5 të mëngjesit2. Krevati duhet të rregullohet – patjetër

3. Mëngjesi përgatitet për më shumë se 1 orë

4. Larja e shpeshtë e duarve

5. Nuk ka kopshte të shumta fëmijësh – foshnjat preferohen të rriten nga prindërit 

6. Punët e shtëpisë kryhen para orës 19:00

Në trend Fun

Më shumë
E papërshtatshme apo mahnitëse? Njerëzit vazhdojnë të komentojnë veshjen e nënës së nuses

E papërshtatshme apo mahnitëse? Njerëzit vazhdojnë të komentojnë veshjen e nënës së nuses

Fun
Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Ariu notonte në liqenin e Floridës, i vërsulen dy aligatorë – por reptilët tërhiqen nga misioni

Interesante
Disa fotografi të rralla që do t'ju bëjnë të pyesni: Çfarë janë këto?

Disa fotografi të rralla që do t'ju bëjnë të pyesni: Çfarë janë këto?

Interesante
“Kur ta do, ta do”, burri fiton 100 mijë dollarë në lotari - dy vjet më parë kishte fituar dy milionë

“Kur ta do, ta do”, burri fiton 100 mijë dollarë në lotari - dy vjet më parë kishte fituar dy milionë

Fun
Kjo është mënyra se si mund ta ngjyrosni murin për 30 sekonda

Kjo është mënyra se si mund ta ngjyrosni murin për 30 sekonda

Interesante
Pamje e çuditshme nga rrugët hungareze ka bërë xhiron e botës - shikoni se çfarë veture vozit ky djalë

Pamje e çuditshme nga rrugët hungareze ka bërë xhiron e botës - shikoni se çfarë veture vozit ky djalë

Fun
Kalo në kategori