LAJMI I FUNDIT:

Shpend Maxhuni të hënën rikthehet në Policinë e Kosovës

Shpend Maxhuni të hënën rikthehet në Policinë e Kosovës

Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Shpend Maxhuni, të hënën do t’i rikthehet punës në Policinë e Kosovës. Këtë herë nuk do të ulet në karrigen e Drejtorit të Policisë, por në një pozitë të re, e cila ende nuk dihet.

Se Maxhuni do i rikthehet punës në Polici të hënën, për T7 e konfirmoi Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.


Por, Qalaj thotë se pozita nuk është vendosur ende.

Televizioni ka tentuar të kontaktojë edhe me ish-drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhunin, për të marrë informacion për pozitën e tij të re në Polici, por i njëjti edhe pas disa tentimesh nuk është përgjigjur.

Sidoqoftë, pasuesi i Maxhunit, ditë më parë, kishte treguar se ish shefi i AKI-së, nuk do kthehet në pozitën që kishte në policinë e Kosovës.

Rikthimine Maxhunit në Polici, me shqetësim e kanë pritur shoqëria civile.

Ani pse, mundësitë ligjore ekzistojnë, sipas tyre kthimi i tij në Polici është një lloj paradoksi.

Ndërkohë, ekziston e drejta e kthimit të një zyrtari policor, i cili me vetëdëshirë largohet ose ndërron pozicion dhe kjo është e rregulluar me udhëzimin administrativ.

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia amniston kriminelët për vrasjet e kryera në Kosovë

Serbia amniston kriminelët për vrasjet e kryera në Kosovë

Lajme
Ish-presidenti katalunas kritikon kryeministrin spanjoll: Njohu Palestinën, por jo edhe shtetin evropian të Kosovës

Ish-presidenti katalunas kritikon kryeministrin spanjoll: Njohu Palestinën, por jo edhe shtetin evropian të Kosovës

Politikë
Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Lajme
Procesi i regjistrimit të popullsisë ka përfunduar, çka do të ndodhë me personat që s’janë regjistruar?

Procesi i regjistrimit të popullsisë ka përfunduar, çka do të ndodhë me personat që s’janë regjistruar?

Lajme
Ulutash paralajmëron Kurtin: Të shmangen veprimet e njëanshme në veri

Ulutash paralajmëron Kurtin: Të shmangen veprimet e njëanshme në veri

Siguri
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Kalo në kategori