Tërheqja e kamionit që shkaktoi 84 viktima në Nice të Francës është akti i fundit nga vendi tragjedisë së kryer nga terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Kamioni drejtohej nga terroristi Bouhlel, i cili mësyu turmën e njerëzve në Nice të enjten, derisa po festonin Ditën kombëtare të Francës, duke i vrarë 84 persona dhe lënduar qindra të tjerë, transmeton Telegrafi.

Të gjitha lajmet nga Tragjedi në Nice Të gjitha lajmet nga Tragjedi në Nice

Shikojeni si duket kamioni i bërë shoshë nga plumbat në të cilin u vra terroristi Bohlel. /Telegrafi/