LAJMI I FUNDIT:

Shën Valentin i kuq: Stilet në tonet e nxehta të dashurisë dhe pasionit

Shën Valentin i kuq: Stilet në tonet e nxehta të dashurisë dhe pasionit

Së fundmi, Anna Wintour ka shpallur mbretërimin e kësaj ngjyre top, e cila na ngazëllen vërtet me nuanca të ndryshme të parezistueshme

Ne kemi përzgjedhur disa nga kreacionet më të bukura të këtij shkurti.

Stilistikisht, kjo ngjyrë u rri mirë të gjithave, por është e nevojshme të gjeni nuancën ideale. Ne zgjedhim koralin për një përshtypje më të fortë dhe bordo për një veshje pak më të mbyllur. Një ngjyrë që u përshtatet të gjithave në të njëjtën kohë përfaqëson dashurinë dhe pasionin dhe ne i drejtohemi instinktivisht.


Kreacionet më të bukura në këtë histori të modës ofrohen në shumë dyqane, ndërsa ne kemi gjetur pjesë të bukura në të cilat mund të shkëlqeni këto ditë. Pavarësisht nga rasti, e kuqja do të na ngrejë humorin dhe adrenalinën, transmeton Telegrafi.

Kështu funksionon tek ne, është e vështirë të mos e duam. Edhe ata që nuk pëlqejnë të veshin ngjyra ndonjëherë do të duan të kuqen, qoftë një takim me një të dashur apo një festë me miqtë.

E kuqja këtë sezon ka përqafuar minimalizmin, është e parezistueshme në fustane, por edhe në bluza të ndryshme. Nga këpucët bie në sy takat, një legjendë e gardërobës që është mirë të kesh gjithmonë, si dhe çizmet super të larta.

Forma është kryesisht minimaliste, kreativiteti është në anën e detajeve që shpesh janë diskrete.

Në përgjithësi, nuk është shumë e këndshme sepse e kuqja në vetvete është e fortë. Kur e zgjedhim mbase ajo nuk ka nevojë për bizhuteri dhe nëse jeni për një super takim kombinoni të kuqen me unaza floriri apo gjerdan.

Cilado nuancë që të zgjidhni, mund ta kombinoni me buzëkuq dhe me të gjitha shkon një frizurë më e thjeshtë, sepse kjo ngjyrë është mjaft e fortë dhe e fuqishme vizualisht për të dominuar siluetën tuaj.

Dhe mos harroni – veshjet e brendshme që përputhen janë gjithashtu çelësi i veshjes më të mirë të Ditës së Shën Valentinit. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Në çift
Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Femra
Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Keshilla Modë
Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Femra
Kalo në kategori