LAJMI I FUNDIT:

Rritet çmimin i naftës në Shqipëri

Rritet çmimin i naftës në Shqipëri

Bordi i Transparencës në Shqipëri ka caktuar çmimet e reja për shitjen e hidrokarbureve.

Reklama

Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet 221 lekë [1.87 euro] për litër, duke u rritur me 5 lekë.

Benzina do të shitet me 202 lekë [1.7 euro] për litër, ndërsa çmimi i shitjes së gazit të lëngshëm do të jetë 80 lekë [0.68 euro] për litër.

Çmimet e caktuara nga Bordi do të hyjnë në fuqi sot datë 11 gusht ora 18.00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit, ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

“Vendimet e Bordit të Transparencës të datës 11 gusht 2022, janë si rezultat i rritjes së çmimeve në bursën Platts Mediteran të datës 10.08.2022, ku benzina u rrit me 23 dollarë/ton dhe Gazoili u rrit me 45 dollarë/ton nga data 08.08.2022”, thuhet në njoftimin e Bordit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Politikë
Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Kronika e Zezë
Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Lajme
Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori