LAJMI I FUNDIT:

Provoni disa teknika të thjeshta në shtëpi për të lehtësuar rrudhat e fytyrës dhe qafës

Provoni disa teknika të thjeshta në shtëpi për të lehtësuar rrudhat e fytyrës dhe qafës

Masazhet e fytyrës dhe qafës për rrudhat janë një nga gjërat më të mira që mund të bëni për lëkurën tuaj – në mënyrë natyrale. Megjithatë, këto trajtime profesionale kushtojnë dhe për më tepër, i gjithë procesi mund t’ju marrë kohë

Reklama

Fatmirësisht, ju mund të provoni disa teknika të thjeshta në shtëpi, direkt pas dushit dhe/ose para se të flini.

Një prej përfitimeve më të rëndësishme të masazheve të fytyrës dhe qafës është se ato mund të ndihmojnë për të reduktuar rrudhat dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre në të ardhmen.

Por për më tepër, masazhi ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në lëkurë dhe e furnizon atë me oksigjen.

Për të filluar masazhin e fytyrës dhe qafës në shtëpi, fillimisht duhet të përdorni një produkt hidratues, mund të jetë krem, por akoma më mirë nëse është vaj (për shembull: vaji që përdorni për të pastruar grimin).

Merrni një sasi të vogël të produktit dhe masazhojeni në lëkurë në formë rrethore, citon Anabel.

Teknikat e masazhit mund të ndryshojnë, por ne po ju sugjerojmë disa prej tyre nëpërmjet këtyre videove:

Në trend Femra

Më shumë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Prindërit tregojnë një truk të pazakontë që e bën foshnjën të ndalojë së qari menjëherë

Prindërit tregojnë një truk të pazakontë që e bën foshnjën të ndalojë së qari menjëherë

Bebja këtu
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

Femra
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Femra
Kalo në kategori