LAJMI I FUNDIT:

Protestuesit bllokojnë autostradën Pejë-Prishtinë, revoltohen ndaj KEDS-it për furnizim me energji elektrike të dobët

Protestuesit bllokojnë autostradën Pejë-Prishtinë, revoltohen ndaj KEDS-it për furnizim me energji elektrike të dobët

Furnizimi i dobët me energji elektrike u bë shkak që banorët e disa fshatrave të bllokojnë qarkullimin e veturave në autostradën Pejë-Prishtinë.

Reklama

Përmes një njoftimi banorët e fshatrave Cerrovik, Çabiq, Gulluovc, Pllaqicë, Mleqan, Kijevë, Llazicë dhe Bubavec, kanë bërë të ditur se do ta bllokojnë këtë rrugë për shkak të mungesës me furnizim të bollshëm me energji elektrike nga KEDS-i.

Ata thonë se energjia elektrike është aq e dobët sa drita e një qiriu. 

“Do të mbajmë protestë në Autostradën Pejë-Prishtinë për të bllokuar këtë rrugë, si revoltë ndaj KEDS-it, se energjia elektrike në këto fshatra është si qiri”, thuhet në njoftim.

Në njoftim thuhet se do ta zgjerojnë protestën deri në përmbushjen e kërkesave, madje paralajmëruan se protestat do t’i zgjerojnë edhe në nivel qendror. /Telegrafi/

 

 

 

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Jehona Hulaj
Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Elfije Boletini
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori