0Shares

Punimet në gërmimet arkeologjike në qendrën e qytetit në Prizren, tash e tre vjet po vazhdojnë dhe duket se nuk po i shihet fundi.

Kjo ka bërë që shoqëria civile ta njoh këtë si rekord për Librin e Guinness dhe t’i jep këtë mirënjohje Komunës si dhe Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, transmeton Telegrafi.

Gjithnjë sipas organizatorëve, të pranishëm në ceremoninë e 1 prillit do të jenë edhe Cristiano Ronaldo, Rita Ora dhe shumë personalitete ndërkombëtare.

Ndryshe, edhe bizniset dhe qytetarët ankohen për faktin se sa herë ka të reshura atmosferike krijohet një pellg dhe kundërmon.

Kujtojmë se këtu supozohet se është një vendbanim i lashtë Ilir ndërsa arkeologët ka dy vjet që nul janë parë në vendpunim. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)