Samsung ka njoftuar se ngjarja Galaxy Unpacked do të zhvillohet më 11 gusht, dhe si shumica e ngjarjeve këtë vit, do të jetë në internet.

Në vitet e mëparshme, Samsung tradicionalisht prezantoi pajisje të reja nga seria Note në gusht.

Këtë herë, megjithatë, raportet tregojnë se nuk do të ketë asnjë Note të ri, dhe kjo u bë më e dukshme kur modelet Galaxy S21 morën mbështetje për lapsin Pen këtë vit.

Tani kemi më shumë gjasa të shohim telefona të rrokullisur të rinj si Z Flip dhe Z Fold 2.

Samsung gjithashtu ka konfirmuar se do të lëshojë një Galaxy Watch të ri në këtë ngjarje dhe pajisja do të mundësohet nga një version i Wear OS që është zhvilluar në partneritet me Google.

Ekziston gjithashtu një shans që Samsung të prezantojë kufje të reja, pasi thashethemet rreth Galaxy Buds 2 janë shfaqur në mediat sociale për disa kohë. /Telegrafi/