LAJMI I FUNDIT:

Porsche 911 GT3 kapet duke u testuar në autostradë (Video)

Porsche 911 GT3 kapet duke u testuar në autostradë (Video)

Shfaqet për herë të parë një 911 GT3 i ri, derisa ishte në lëvizje

Reklama

Prodhuesi gjerman e ka prezantuar e re të 922 në LA Auto Show gjatë tetorit të vitit të kaluar, deri më tani i kemi parë versionet e reja të Carrera S dhe 4S, ndërsa është vetëm çështje kohe kur do ta prezantojë GT3 dhe GT3 RS, transmeton Telegrafi.

Në fazën thuajse përfundimtare të ndërtimit dhe me shumë pak kamuflazh, kjo Porsche është kapur duke u testuar në një autostradë në Stuttgart të Gjermanisë. Megjithatë është herët të thuhet, nëse kemi të bëjmë me GT3 apo versionin GT3 RS.

Errësira ka pamundësuar të shihen elementet e rëndësishme, por nuk ka mundur të fshihet hapsira enorme në pjesën e pasme ku ndodhet një dritë e plotë si dhe gypi gjigant për nxjerrjen e gazrave.

Derisa modeli aktual i Porsche 911 GT3 i ka 500 kuaj fuqi, ka mundësi që i riu t’i ketë 50 njësi më shumë. /Telegrafi/