LAJMI I FUNDIT:

Policja në Indi kontrollon trafikun me foshnjën në krahë – pamjet bëhen virale, komentet janë të ndryshme

Policja në Indi kontrollon trafikun me foshnjën në krahë – pamjet bëhen virale, komentet janë të ndryshme

Në një video që është bërë virale në mediat sociale, një police në Chandigarh u pa duke kontrolluar trafikun me foshnjën e saj në krahë.

Reklama

Një video e një polici që kontrollon trafikun në rrugët e Chandigarh, Indi, me foshnjën e saj në krahë ka lënë internetin të ndarë.

Klipi i shkurtër është bërë viral në mediat sociale, me disa që shprehin shqetësim të thellë në lidhje me “mungesën e mbështetjes për kujdesin e fëmijëve”, transmeton Telegrafi.

Raportet sugjerojnë që videoja u filmua nga një udhëtar dhe më pas u shpërnda në Twitter, pas së cilës u bë virale.

Priyanka, policja në video, u pa duke rregulluar trafikun ndërsa mbante fëmijën e saj në krahë.

View this post on Instagram

A post shared by India Today (@indiatoday)

Në seksionin e komenteve të postimit, disa përdorues e duartrokitën gruan për menaxhimin e fëmijës së saj gjatë kryerjes së detyrës. Nga ana tjetër, shumë përdorues ishin absolutisht kundër vendimit të Priyanka për të sjellë fëmijën e saj në punë.

“Pse ajo po e mban foshnjën në një rrugë të ngarkuar mes kohës së ndotjes së lartë të ajrit dhe një pandemie? Personalisht, unë nuk mendoj se kjo ka nevojë për inkurajim më tepër për introspektivë”, tha një përdorues. Një tjetër shtoi, “Le të mos e inkurajojmë këtë”.

Një nga përdoruesit gjithashtu tha: “Përshëndetje për të gjitha nënat dhe përkushtimin e tyre”.

Shihni komentet këtu.


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Një krijesë misterioze kapet nga kamera në ujërat e Karolinës së Jugut

Interesante
Kalo në kategori