Ato vendosën për një ndryshim që u përshtatet në mënyrë të përsosur.

Reklama

A po mendoni të shkurtoni flokët për pak kohë? Ky hap nuk është i lehtë, sepse me siguri po pyesni nëse do t’ju përshtatet mirë dhe nëse jeni gati për një ndryshim të madh?

Shumë gra heqin dorë nga modelet e shkurtra të flokëve, edhe nëse vërtet i duan. Thjesht, zgjidhni një model flokësh që nuk do t’ju zhgënjejë dhe me të cilin tashmë ndiheni të sigurta.

Sidoqoftë, përfaqësueset e të të ashtuquajturve listat “A” filluan me guxim këtë eksperiment dhe mund të themi se ishin mjaft të suksesshme në këtë dhe u ringjallën fjalë për fjalë me flokë të shkurtër.

Michelle Williams

Reklama

Aktorja amerikane ishte besnike ndaj flokëve të saj gjysmë të gjatë në fillim të karrierës së saj, dhe më pas në vitin 2010 ajo u shfaq në Festivalin e Filmit në Kanë me një model krejtësisht të ri. Që atëherë, ka eksperimentuar vazhdimisht me flokët e saj.

Reklama

Zoe Kravitz

Modelja, aktorja dhe këngëtarja e bukur Zoe Kravitz dukej e shkëlqyeshme pavarësisht nga modeli i saj i flokëve, por me flokët e shkurtër, tiparet spektakulare të fytyrës thjesht dalin në pah më mirë.

Charlize Theron

Fituesja e Ockar dhe ylli i filmit “Monstrum” ka qenë prej kohësh adhuruese e flokëve me gjatësi të mesme, të cilat dukeshin shumë mirë. Kur preu flokët për një kohë të shkurtër para disa kohësh, ajo mori vlerësime të shumta – ajo duket më e re dhe siç deklarojnë mediat e huaja “më të veçanta”.

Halle Berry

Reklama

Aktorja e pashme dhe karizmatike gjatë karrierës së saj të suksesshme shpesh ndryshonte modelet e flokëve. Sidoqoftë, fytyra e saj doli në pah plotësisht, kur preu flokët dhe vërtetoi se modelet e shkurtra të flokëve mund të jenë shumë femërore.

Reklama

Rihanna

Ylli i hiteve “Stay” dhe “We found love” është mbretëresha në ndryshimet e flokëve dhe stil. Shumë ekspertë në fushën e flokëve besojnë se faza e shkurtër e flokëve është një shembull i një ndryshimi të mirë që i jep freski tërë pamjes.