LAJMI I FUNDIT:

Pesë të vdekur pas të shtënave me armë zjarri në Karolinën e Jugut

Pesë të vdekur pas të shtënave me armë zjarri në Karolinën e Jugut

Pesë persona, duke përfshirë tre fëmijë, janë gjetur të vdekur pas të shtënave me armë zjarri në një shtëpi në Karolinën e Jugut, thonë zyrtarët lokalë. Mes të vrarëve është edhe vrasësi i dyshuar.

Reklama

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:30 të martën kur policia u ftua të intervenonte në një shtëpi në Whitetail Circle në Sumter.

Një deklaratë nga Departamenti i Policisë i Sumter-it konfirmoi se pesë persona u vranë gjatë të shtënave, duke përfshirë tre fëmijë dhe dy burra të rritur. Identiteti i tyre nuk u bë i ditur menjëherë, raporton abcnews.

“Tre fëmijë dhe dy burra, njëri prej të cilëve besohet se është ai që ka qëlluar, janë gjetur të vrarë”, njoftoi policia.

“Nuk ka asnjë kërcënim për publikun dhe oficerët e Departamentit të Policisë Sumter. Hetimet po vazhdojnë”, shtuan ata.

Ndryshe, detaje të tjera rreth të shtënave nuk janë bërë të ditura për momentin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Evropa
Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Australia
Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Turqia
Kalo në kategori