LAJMI I FUNDIT:

Për një trup pa të meta, Alessandra bën dy gjëra: Çfarë sakrificash fshihet pas kësaj

Për një trup pa të meta, Alessandra bën dy gjëra: Çfarë sakrificash fshihet pas kësaj

Alessandra Ambrosio mund të jetë 41 vjeçe, por ende është një ndër manekinet më të kërkuara, dhe vetëm sepse ka një trup pa të meta

Modelja ka një trup që shumë femra vetëm mund ta ëndërrojnë dhe fiton para të majme, por vetëm gjenetika nuk mjafton për të ruajtur këtë linjë trupore.

Kjo manekine disa herë ka thënë që “nuk u beson dietave”, por linjën e mban duke u ushqyer gjithmonë shëndetshëm dhe në mënyrë të moderuar, transmeton Telegrafi.

Menyja e saj duket kështu:

Mëngjesi: Një filxhan kafe, lëng frutash të freskët të shtrydhur, vezë me bukë të thekur dhe avokado.

Dreka: Para drekës, Alessandra ushtron, dhe pas stërvitjes pi smoothie jeshile, pas së cilës ha një sallatë me mish pule ose peshk. Dhe kur është në shtëpi, vetë gatuan supa dhe gjella.

Reklama

Darka: Zakonisht darkon në një nga restorantet dhe vakti i saj i preferuar është sushi.

Ky model është mbështetëse i rregullit dietik që thotë se duhet të ndaloni së ngrëni kur ndjeni se stomaku juaj është plot 80%.

“Unë nuk përjashtoj asnjë lloj ushqimi – nëse më pëlqen të ha çokollatë të zezë ose të pi verë, do ta kënaq veten, por është e rëndësishme të kontrolloni veten dhe të hani ose pini pak, kurrë shumë,” tha ajo dikur.

Duhet theksuar se Alessandra ka një trajner personal me të cilin stërvitet pothuajse çdo ditë. Ajo praktikon pothuajse të gjitha llojet e sporteve për të angazhuar çdo muskul në trupin e saj.

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Psikoprofil
Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Moda
Çfarë duan meshkujt në shtrat?

Çfarë duan meshkujt në shtrat?

Në çift
Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Femra
Përkundër kritikave për fushatën e fundit, Heidi Klum ka pozuar sërish bashkë me vajzën me të brendshme

Përkundër kritikave për fushatën e fundit, Heidi Klum ka pozuar sërish bashkë me vajzën me të brendshme

Femra
Letizia e Spanjës është kaq elegante me një veshje të ricikluar nga Hugo Boss

Letizia e Spanjës është kaq elegante me një veshje të ricikluar nga Hugo Boss

Moda
Kalo në kategori