Fluturimet nga Maqedonia për në Turqi janë normalizuar sot dhe gjithçka shkon sipas rregullit të mëparshëm, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Nga aeroporti Ataturk me orar të rregullt, pra në ora 8 e 30 është nisur aeroplani i Turkish Airlines me numër TK 1003 ndërsa drejt Stambollit është nisur aeroplani me numër TK 1004 nga ora 9.48.

Mbrëmë ka pasur 4 linja, dy nga Shkupi për Stamboll dhe dy anasjelltas./Telegrafi/

letovi-turkish