LAJMI I FUNDIT:

Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

Kur blini një shishe vaj, paketimi shpesh vjen me një tapë tjetër pas kapakut të cilën duhet ta tërhiqni.

Kjo tapë, në dukje mund të duket që nuk ka ndonjë funksion të rëndësishëm, dhe shpesh ndodh që ne ta hedhim tutje në kosh të plehrave.

Por, a e keni ditur se kjo tapë në fakt ju ndihmon t’ua bëjë jetën më të lehtë dhe së fundmi është zbuluar edhe arsyeja edhe funksioni i saj vërtetë.


View this post on Instagram

A post shared by Cookist Wow (@cookistwow)

Një video e shpërndarë nga cookistwow zbuloi se kjo tapë në të vërtetë ka një funksion vërtet të zgjuar, pasi ju lejon të derdhni sasi të kontrolluar të vajit në tigan.

Nëse për vite të tëra e keni hedhur në kosh, është koha të ndaloni.

Krejt çfarë duhet të bëni është që herën tjetër duhet ta hapni kapakun e shishes së vajit, më pas tapën që gjendet nën kapak, tërhiqeni, kthejeni mbrapsht dhe vendoseni përsëri në shishe.

“Kjo ndihmon në kontrollin e sasisë së vajit të derdhur”, thuhet në video. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Astrologji
Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Pesë poza seksi për të cilat nuk do t’ju nevojitet kurrfarë sporti tjetër

Intimitet dhe Pasion
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Janë të pakta ato që do ta pranojnë: Këto janë tri pozicionet që femrat nuk i pëlqejnë

Intimitet dhe Pasion
Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

A e dini se...
Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Çdo individ i përket një peme; ja karakteristikat

Kalo në kategori