Në bazë të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se në 24 orët ë fundit në Kosovë një qytetar e ka humbur jetën nga coronavirusi, kurse 36 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me këtë virus nga 1, 252 teste të kryera.

Reklama

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 41 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223,827.

Në total numri i rasteve aktive është 570. Në 24 orët e fundit janë dhënë 297 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,822.649 doza të vaksinës. Ndërsa me dozën e dytë janë vaksinuar gjithsej 820.655 qytetarë.

Reklama

Deri më sot janë dhënë 100, 210 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Reklama