LAJMI I FUNDIT:

Një i vdekur dhe 36 raste të reja më COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 36 raste të reja më COVID-19 në Kosovë

Në bazë të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se në 24 orët ë fundit në Kosovë një qytetar e ka humbur jetën nga coronavirusi, kurse 36 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me këtë virus nga 1, 252 teste të kryera.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 41 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223,827.

Në total numri i rasteve aktive është 570. Në 24 orët e fundit janë dhënë 297 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,822.649 doza të vaksinës. Ndërsa me dozën e dytë janë vaksinuar gjithsej 820.655 qytetarë.

Deri më sot janë dhënë 100, 210 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Delfinët notojnë në Portin e Durrësit

Delfinët notojnë në Portin e Durrësit

Lajme
​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet

​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet

Lajme
Përforcimi i sigurisë në kufi, Kurti viziton portin e Hamburgut

Përforcimi i sigurisë në kufi, Kurti viziton portin e Hamburgut

Lajme
Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Gruaja në Mitrovicë sulmohet fizikisht nga bashkëshorti, i dyshuari më pas e gërvishtë edhe me thikë

Gruaja në Mitrovicë sulmohet fizikisht nga bashkëshorti, i dyshuari më pas e gërvishtë edhe me thikë

Kronika e Zezë
Djali në Pejë shtyn babanë dhe e rrëzon shkallëve, vëllezërit përleshen në Suharekë - rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Djali në Pejë shtyn babanë dhe e rrëzon shkallëve, vëllezërit përleshen në Suharekë - rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Kronika e Zezë
Kalo në kategori