LAJMI I FUNDIT:

Ngecin punimet në ndërtimin e autostradës Kërçovë – Ohër

Ngecin punimet në ndërtimin e autostradës Kërçovë – Ohër

Për tre muaj përfundon afati që Bllagoj Boçvarski, ministri i Transportit dhe Ejup Rustemi, drejtori i ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, e dhanë se autostrada Ohër-Kërçovë do të lëshohet në përdorim gjegjësisht deri në fund të këtij viti. Por në terren, punimet assesi të përfundojnë. Punonjësit turistik thonë se turistët e huaj kanë filluar të anashkalojnë Ohrin dhe Strugën kur vijnë me automjete.

“Gjithçka që do të them është e parëndësishme kur shohim këtë rrëmujë këtu në hyrje të Ohrit. Shumë njerëz i shmangen Ohrit, sidomos mysafirët tradicional që kemi pasur nga Serbia, dhe tashmë po i shmangen kësaj rruge dhe presin që të bëhet. Ka njerëz që pyesin se kur do ta ndërtoni autostradën që të vijmë, 10 vjet nuk kemi ardhur”, tha Oleg Malenko- punonjës turistik.


Por e njëjta pamje i pret edhe ata që vijnë me avion.

“Autobusët që vijnë në aeroport për të marrë turistët e huaj, kur dalin, pamja e parë e mysafirëve është sikur kanë ardhur në Bejrut apo ndonjë vend të tillë”, thotë Kërste Bllazheski- kryetar i HOTAM.

Punonjësit turistik sot kanë pasur takim me liderin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski. Ai tha se sipas asaj që shihet në terren, kjo autostradë nuk është aspak prioritet për Qeverinë. Më tej u shpreh se partia aktualisht është duke bërë skrining të gjendjes dhe fazën e ndërtimit të autostradës, pas së cilës, siç tha ai, kur të vijnë në pushtet do të kenë afat të saktë për përfundimin e saj. /Alsat/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Kalo në kategori