Nazmi Gripshi po shkëlqen me klubin e ri, shënon super gol në Ligën e Konferenecës

Nazmi Gripshi po vazhdon me formë të shkëlqyer te Astana, ku sot ka gjetur golin edhe në Ligën e Konferencës.

Ky është goli i dytë në po aq ndeshje të luajtura për mesfushorin shqiptar i cili këtë afat kalimtar kaloi në Kazakistan.

Gripshi realizoi në ndeshjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës, ku Astana e Kazakistanit barazoi 1-1 në udhëtim te Milsami i Moldavisë.

Gripshi shënoi në minutën e 57-të nga afërsia me një goditje akrobatike për 1-0, ndërsa u zëvendësua katër minuta para fundit.

Vendësit golin e barazimit e shënuan në minutën e 90-të për ta lënë ndeshjen e hapur. /Telegrafi/

Liverpooli po i transferon dy yjet e rivalit nga Liga Premier për 100 milionë euro

I kërkuar nga Real Madridi: Trent Alexander-Arnold ka vendosur për të ardhmen e tij

Karim Benzema refuzon të përshëndesë tifozët e Al Ittihad, por ndalet të nënshkruajë një fanellë të Real Madridit

Me një autobus për në aeroport - shikoni çfarë i bëjnë fansat Lamine Yamalit

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ancelotti zbulon më shumë se që duhet për pozicionin e ri të Mbappes te Real Madridi