MTV EMA e vitit 2020 u zhvillua mbrëmë ( e diel ) – dhe megjithëse mund të mos kishim llojin e tapetit të kuq të mbushur siç jemi mësuar, kishte akoma disa veshje epike në shfaqje.

Yjet e grupit ‘Little Mix’ befasuan ndjekësit e tyre me tre veshje të ndryshme fantastike.

Shfaqja duhej të organizohej në Hungari, por për shkak pandemisë yjet i pranuar çmimet përmes platformës Zoom nga distanca.

Dhe e njëjta gjë vlen për tapetin e kuq, me njerëz të famshëm që pozojnë përpara sfondit të MTV nga një mori vendesh të ndryshme, nga Londra në Los Angeles në Rio de Janeiro.

Veshjet më të bukura nga ceremonia i gjeni më poshtë:

/Telegrafi/