LAJMI I FUNDIT:

​MPJ: Dialogu me Serbinë, vetëm duke respektuar territorin dhe rendin kushtetues të Kosovës

​MPJ: Dialogu me Serbinë, vetëm duke respektuar territorin dhe rendin kushtetues të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj – Stublla, sot mori pjesë në takimin që kryeministri Avdullah Hoti organizoi me Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian të akredituar në Republikën e Kosovës.

Në takim është diskutuar qëndrimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun dhe marrëveshje përfundimtare me Serbinë, dhe është theksuar se objektiv kryesor në gjithë këtë proces është njohja reciproke në mes dy vendeve.

Sipas MPJ-së, Qeveria e Kosovës do të dialogojë bazuar në parimet e vendosura në këtë proces, në kompetencat kushtetuese, në respektim të plotë të integritetit territorial, rendit kushtetues, dhe karakterit unitar të Republikës së Kosovës.


Në trend Lajme

Më shumë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Kronika e Zezë
Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Lajme
Kalo në kategori