Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Nga pjesa veriperëndimore do fryjë një erë e fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 5 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 6 deri më 13 gradë celsius./Telegrafi/