Ky është momenti tragjik kur kamioni ka shkelur tashmë 60 persona për vdekje në Nice të Francës.

Tragjedi në Francë: Shkon në 73 numri i të vdekurve (LIVE – Foto/Video) Tragjedi në Francë: Shkon në 73 numri i të vdekurve (LIVE – Foto/Video)

Shoferi i kamioni, sipas raportimeve, ka dalë nga kamioni e më pas dhe ka shtënë në drejtim të turmës.

Ai është vrarë nga Policia.

Kamioni thuhet të jetë ngarkuar me armë dhe granata.