Milani i kthehet fitoreve në Serie A (Video)

MILAN, ITALY - MARCH 18: Mati Fernandez #14 of AC Milan celebrates with his team-mates after scoring the opening goal during the Serie A match between AC Milan and Genoa CFC at Stadio Giuseppe Meazza on March 18, 2017 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milani ka fituar minimalisht 1-0 në shtëpi ndaj Genoas.

Skuadra e Vincenzo Montellas pa arritur t’i kthehet fitoreve në kampionat, pas humbjes në fundjavë ndaj Juventusit, në një ndeshje shumë të përfolur.

Milani arriti të dominoi të gjithë ndeshjen, duke krijuar shumë raste për gol, por fatkeqësisht vetëm njëri rast përfundoi në rrjetë.

Momenti kur Fernandez paraboloi portierin kundërshtar

Ishte minuta e 33 e ndeshjes kur Matias Fernandez shfrytëzoi për mrekulli një top të dhuruar nga Gianluca Lapadula, duke e konvertuar atë në gol me një parabolë të bukur për 1-0 dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, Milani arriti të krijojë edhe shumë raste tjera, duke provuar të shënojnë edhe golin e dytë, i cili do të ishte i qetësisë për skuadrës, por nuk arritën të gjenin dhe ndeshja përfundoi me rezultat e pjesës së parë.

Ocampos në një duel me Laxaltin

Pas kësaj fitore, Milani e sheh vetën në pozitën e gjashtë me 53 pikë, ndërsa Genoa renditet në vendin e 16 me 29 pikë. /Telegrafi/

Ronaldo befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Vjen reagimi i Edon Zhegrovës pas përjashtimit nga kombëtarja e Kosovës

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Real Madridi i hapur t’i ofrojë njërit prej lojtarëve ndërprerjen reciproke të kontratës

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Dita e ndeshjes: Kosova luan në udhëtim te Qipro për të harruar startin e dobët në Ligën e Kombeve