Meghan Markle mund të ketë anashkaluar vellon tradicionale të zisë për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II të hënën, por ajo gjithsesi përfshiu një homazh prekëse për monarken e ndjerë në pamjen e saj.

Reklama

Së bashku me fustanin e saj të zi me pelerinë dhe kapelë të gjerë, Dukesha e Sussex-it kishte veshur një palë vathë me perla dhe diamant, të dhuruara nga Mbretëresha për nder të daljes së tyre të parë vetëm së bashku në vitin 2018.

Përveçse sentimental, vathët ishin një zgjedhje e përshtatshme për aktivitetet e zymta të javës, pasi perlat tradicionalisht vendosen nga mbretërit gjatë kohëve të zisë. Kunata e Markle, Kate Middleton, ka vendosur disa pjesë perlash nga koleksioni i Mbretëreshës ditët e fundit.

Reklama

Ndërkohë, Princesha Charlotte bëri një nderim të ëmbël për “Gan Gan”-in e saj në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II.

Reklama
Në funeralin e saj, Kate Middleton vendos gjerdanin me perla që dikur e mbante Mbretëresha Elizabeth II Në funeralin e saj, Kate Middleton vendos gjerdanin me perla që dikur e mbante Mbretëresha Elizabeth II

Shtatë vjeçarja mbretërore – e cila thuhet se ndante dashurinë e ndjerë me gjyshen për kuajt – kishte një karficë diamanti në formën e një patkoi që ishte dhuratë nga Mbretëresha Elizabeth II, sipas People.

Ishte një vështrim i shkurtër në të ardhmen e stilit të princeshës së re dhe ishte hera e parë që e pamë Charlotte të mbante një karficë ose një bizhuteri të rëndësishme.

Meghan Markle nuk mund t'i ndalë lotët gjatë varrimit të Mbretëreshës Elizabeth II Meghan Markle nuk mund t'i ndalë lotët gjatë varrimit të Mbretëreshës Elizabeth II

Ndërsa e reja mbretërore zgjodhi një karficë diamanti për të nderuar sovranen e ndjerë, nëna e saj zgjodhi perlat e Mbretëreshës Elizabeth II dhe një fustan të zi me pallto Alexander McQueen për këtë rast – një version i zi i së njëjtës pallto që ajo veshi për Jubileun Platinum këtë verë – së bashku me një kapele dramatike e zezë me vello.  /Telegrafi/

Reklama
Reklama