Artan Henaj, 38 vjeç, u arrestua një ditë më parë në Francë, bashkë me bashkëshorten e tij Enkeleja Zaçe, për lidhje me atentatorin e masakrës në Nice.

Ky çift shqiptarësh i ka siguruar armët terroristit Mohammed Lahouaiej Bouhel.

Mediat franceze raportojnë se gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, policia ka gjetur kokainë, 2600 euro dhe 11 celularë, tiranaobserver.

Para masakrës, mësohet se terroristi i ka shkruar në SMS: Sill më shumë armë.