Gjithçka që ndodhi në sfidën Kosovë – Bullgari, në debutimin e Përfaqësueses sonë në kualifikimet për ‘Euro 2020’

Festa e futbollistëve të Kosovës pas golit të barazimit (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Ekipi përfaqësues i Kosovës e ka nisur me barazim (1-1) aventurën kualifikuese në Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Bullgaria ishte kundërshtari i parë i skuadrës sonë, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”. Sfida u dominua nga Përfaqësuesja e Kosovës, por fati nuk ishte në anën tonë. Këto dy skuadra bëjnë pjesë në Grupin A të Kampionatit Evropian, ku konkurrojnë edhe Anglia, Mali i Zi dhe Replika Çeke.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për të gjitha detajet lidhur me debutimin historik të Kosovës në kualifikimet për një Kampionat Evropian.

25/03/2019 22:36

Përfundon ndeshja

Kosova mjaftohet me një barazim dhe një pikë në debutimin fantastik në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë.

RAPORTI I PLOTË I NDESHJES >>

25/03/2019 22:33

Tri minuta kohë shtesë

Edhe pak shpresa për Kosovën që ta fitojë këtë ndeshje pas një loje fantastike.

90′ Përfundon koha e rregullt. Raste të njëpasnjëshme, Rashica dhe Zhegrova dështojnë të shënojnë.

25/03/2019 22:29

87′ Gjuajtje e lirë për Kosovën. Goditja e Zenelit… nuk përfundon në rrjetë.

25/03/2019 22:27

Pesë minutat e fundit të kohës së rregullt

85′ Pamundësi e ndërtimit të një aksioni të rrezikshëm, derisa tifozët brohorasin: “Duam fitore”.

25/03/2019 22:22

80′ Dhjetë minutat e fundit të kohës së rregullt. Edhe pak shpresë për të regjistruar fitore.

25/03/2019 22:21

79′ Leart Paqarada është inkuadruar në vend të Benjamin Kolollit.

25/03/2019 22:18

Në ndërkohë, Anglia e ka vulosur fitoren në ndeshjen tjetër të Grupit A kundër Malit të Zi. Epërsia është 4-1.

25/03/2019 22:16

74′ Rezultati akoma i barabartë. Tifozët duan fitore.

25/03/2019 22:12

69′ Vazhdon presioni i Kosovës. Skuadra nikoqire e do fitoren!!!

25/03/2019 22:03

BARAZON ARBËR ZENELI

61′ GOOOOOOOL… Super Arbër Zeneli e barazon rezultatin. Ndizet atmosfera në stadiumin “Fadil Vokrri”.

25/03/2019 22:02

59′ Edon Zhegrova inkuadrohet në vend të Herolind Shalës.

25/03/2019 22:01

58′ Besar Halimi zëvendëson Bersant Celinën.

25/03/2019 21:58

Muriqi godet shtyllën

55′ Super-rast. Muriqi godet shtyllën. Humbet edhe një shans shumë i mirë nga lojtarët tanë.

25/03/2019 21:54

Mbështetje e madhe nga tifozët

Kosova është në disavantazh, mirëpo tifozët në stadiumin “Fadil Vokrri” janë duke e mbështetur vazhdimisht Përfaqësuesen tonë.

25/03/2019 21:52

50′ Tjetër harkim nga këndim, i katërti me radhë. Nuk shfrytëzohet nga ekipi vendas.

25/03/2019 21:51

49′ Harkim nga këndi për Kosovën, por portieri mysafir e kap topin.

25/03/2019 21:48

Fillon pjesa e dytë

Ka nisur pjesa e dytë e takimit ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë. Mysafirët janë në epërsi prej një goli nga pjesa e parë.

25/03/2019 21:42