Flokët e Lana Del Rey kanë pësuar ndryshime gjatë gjithë vitit 2020.

Ajo njihet për një stil të bukur dhe të qëndrueshëm, por këtë vit kishte dëshirë të eksperimentonte më shumë me stilin e saj.

Së pari, ajo i ngjyrosi flokët me limon në maj nga dëshpërimi i plotë (nuk rekomandohet, do të digjni skalpin tuaj).

Sidoqoftë, ajo pastaj korrigjoi gjatësitë e saj në një ngjyrë të mrekullueshme bionde shampanjë, pas largimit nga karantina.

View this post on Instagram

So humbled that Lana Del Rey graced our salon to give us the opportunity to get her fixed up. This isn’t the end goal but we’re taking baby steps to get her there with keeping her hair as healthy as possible. She can literally pull off anything but I can’t wait to see this iconic champagne blonde once she gets all of the old dark color out. A true beauty.

A post shared by Shelby | Hand Tied Extensions (@hair.by.blankenship) on Jul 29, 2020 at 10:43am PDT

Pastaj, përpara albumit të ri “Chemtrails over the Country Club”, albumi i shtatë në studio i Lana-s, vendosi për një kthim serioz në një formë të popullarizuar vite më parë.

View this post on Instagram

On the set of…… @neilkrug 📸 @_brthr_ 🎥

A post shared by Lana Del Rey (@lanadelrey) on Sep 1, 2020 at 12:46pm PDT

Dhe tani, Lana ka lëvizur në vëllim dhe rrotulla të fitores ndërsa zhvendos estetikën e saj më afër viteve 1950/60.

Në një lexim poezie, Lana transmetoi drejtpërdrejt për fansat dhe tregoi stilin e saj të ri, me flokë me ngjyrë më të hapur dhe dredha të fiksuara.

Flokët e Lanës ka të ngjarë të dëmtohen pak nga limoni dhe ndriçimi i mëtejshëm që vazhdoi me theksimet e saj të reja, por çdo skaj i ndarë maskohet në mënyrë të shkëlqyeshme në këtë model flokësh, e cila ka të bëjë me skulpturimin e formës së flokëve dhe spërkatjen  në vend, sesa të përqendrohemi tepër te shkëlqimi ose lëvizja, një stilim i parë te Marilyn Monroe.

Fansat i referohen Lana Del Ray si e papërgjegjshme, pasi i takoi duke mbajtur maskë me rrjet Fansat i referohen Lana Del Ray si e papërgjegjshme, pasi i takoi duke mbajtur maskë me rrjet

Sidoqoftë, shumë fansa ishin pak të shpërqendruar nga zgjedhja e saj e maskës së fytyrës gjatë leximit dhe transmetimit të drejtpërdrejtë. Një zgjidhje jo e duhur për kohën e pandemisë. /Telegrafi/