LAJMI I FUNDIT:

Komisioni për Transfere shqyrton Projektligjin e Buxhetit për vitin 2022

Komisioni për Transfere shqyrton Projektligjin e Buxhetit për vitin 2022
Foto: Arkiv
Reklama

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot shqyrton Projektligjin 08/L-066 mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Kosovës për vitin 2022.

Ditë më parë, deputetët me 65 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim kanë miratuar në shqyrtim të parë këtë buxhet.


Buxheti i vitit 2022 pritet të jetë 2 miliardë e 748 milionë euro me një rritje prej 8.7 për qind krahasuar me buxhetin e rishikuar të këtij viti.

Miratohet në parim Projektligji i Buxhetit për vitin 2022
Lexo po ashtu Miratohet në parim Projektligji i Buxhetit për vitin 2022

Të hyrat buxhetore pritet të jenë në vlerë prej 2 miliardë e 364 milionë euro apo 15 për qind më shumë në krahasim me vitin paraprak.

Ky Projektligj pritet të votohet në lexim të dytë me procedurë të përshpejtuar, me kërkesë të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët përmes një mocioni kanë kërkuar që të bëhet përshpejtim të procedurës që projektligji të votohet para fundvitit. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Mirjeta Hajzeraj
Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Viva Fresh Store
Një hapësirë për jetesë të rehatshme - Kompleksi Linda dhe standarde të larta

Një hapësirë për jetesë të rehatshme - Kompleksi Linda dhe standarde të larta

Al Trade Center
Konkurset e hapura në Telegrafi Jobs - një platformë e dedikuar për të gjetur karrierën tuaj të ardhshme

Konkurset e hapura në Telegrafi Jobs - një platformë e dedikuar për të gjetur karrierën tuaj të ardhshme

Telegrafi Jobs
Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Creative Hub Kosovo
BQK jep udhëzime për kujdes nga monedhat e falsifikuara në qarkullim, tregon se si mund t'i dalloni ato

BQK jep udhëzime për kujdes nga monedhat e falsifikuara në qarkullim, tregon se si mund t'i dalloni ato

Ekonomi
Kalo në kategori