Këtë pranverë vlen slogani “sa më shumë ngjyra aq më mirë”

Megjithatë, theksojnë ekspertët e modës, çështja nuk është të veshësh rroba në të gjitha ngjyrat, por të zgjedhësh kombinimin fitues, ashtu si kombinimi i së verdhës me të gjelbrën, transmeton Telegrafi.

Prandaj ju prezantojmë disa kombinime interesante të modës që mund të shërbejnë si frymëzim:

1. Kombinimi për çdo ditë

Pantallonat e verdha, me një print të mrekullueshëm, shkojnë shumë me një fanellë me ngjyrë neutrale dhe një mantel jeshil. Ajo që i jep një notë të veçantë këtij kombinimi janë takat me printe kafshësh që përputhen në mënyrë të përsosur me stilin e përgjithshëm.

Reklama

2. Veshje biznesi

Nëse rregulli është që stilet e biznesit nënkuptojnë ngjyra neutrale, disenjatorët e modës kanë vendosur të bëjnë një përjashtim këtë sezon. Duke qenë se palltoja është e verdhë e ndezur, duhet të keni kujdes dhe të bëni një ekuilibër perfekt dhe këtë do ta arrini me një çantë dore me ngjyrë neutrale.

Reklama

3. Detajet e modës së kuqe janë gjithmonë të dëshirueshme

E gjelbra dhe e verdha janë shumë mirënjohëse për kombinimin dhe një nga kombinimet më të njohura është ai me të kuqe. Për të ngritur stilin tuaj në një nivel më të lartë, ju nevojiten vetëm syzet dhe një çantë në ngjyrë të kuqe.

Reklama

/Telegrafi/