LAJMI I FUNDIT:

Kjo karakteristikë i bën meshkujt më tërheqës sesa pamja e mirë dhe sensi i humorit

Kjo karakteristikë i bën meshkujt më tërheqës sesa pamja e mirë dhe sensi i humorit

Shumë njerëz do të mendoni se nëse nuk është pamja e mirë ajo që e bën tërheqës një mashkull ndaj grave, atëherë padyshim që është sensi i humorit

Por, studime të vazhdueshme tregojnë se altruizmi është karakteristika kryesore e një mashkulli me të cilën i tërheq gratë që kërkojnë një lidhje serioze, transmeton Telegrafi.


Dhe, një studim i ri i British Journal of Psychology ka zbuluar se meshkujt altruist bëjnë më shumë seks.

Sipas studimit, meshkujt që kishin raportuar për më shumë vepra altruiste bënin më shumë seks dhe kishin më shumë partnerë seksual.

Një studim tjetër i publikuar në janar të këtij viti në revistën Evolutionary Psychology iu kishte prezantuar 202 femrave meshkuj të ndryshëm prej të cilëve mund t’i zgjidhnin.

Gratë i kishin zgjedhur meshkujt më tërheqës dhe egoist për të kaluar natën, por për lidhje afatgjatë i kishin zgjedhur meshkujt altruistë, qoftë nëse kishin qenë tërheqës apo jo.

Por, e gjithë kjo nuk do të thotë se trajtat tjera nuk kanë rëndësi. Humori është karakteristikë tjetër e rëndësishme për gratë kur e zgjedhin një mashkull, tregojnë hulumtuesit. Sensi i mirë i humorit i bën gratë të supozojnë se mashkulli është më inteligjent. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Lifestyle
Kalo në kategori