LAJMI I FUNDIT:

Keni dëgjuar për modelin e flokëve ‘box’ bob? Është trendi kryesor në mesin e të famshmeve

Keni dëgjuar për modelin e flokëve ‘box’ bob? Është trendi kryesor në mesin e të famshmeve

Do të ishte krejtësisht e gabuar të thuash se stili bob është jashtë modës

Për më tepër, prej vitesh është konsideruar si modeli më i popullarizuar i flokëve, dhe ka disa arsye për këtë – duket elegant dhe nuk kërkon mirëmbajtje.

Në fakt, duket se një model që bie në sy, sepse i bën flokët të përtërirë, të shëndetshëm, i kthen fytyrës rininë dhe freskinë.

Nëse duhen besuar ekspertëve të kujdesit të bukurisë, titulli i flokëve më të dëshirueshëm në muajt e ardhshëm do t’i takojë të ashtuquajturit ‘box’ bob, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për një prerje flokësh bob, e cila sipas rregullave arrin deri te mjekra dhe majat janë shumë të zbehta dhe të holluara, për të krijuar iluzionin e një kutie, pas së cilës modeli i flokëve ka marrë emrin.

Ky model flokësh duhet të ketë një formë sa më katrore dhe sa më shumë vëllim.

– E vënë re së fundmi tek Kristen Bell dhe Christina Ricci, kjo prerje është një version i stilit klasik bob, i cili i përshtatet të gjithave me flokë të hollë dhe të rrallë, duke i dhënë strukturë dhe plotësi flokëve, të cilët përndryshe duken të rrafshuara – shpjegoi parukierja Nicole Petty.

/Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Keshilla Modë
A jam unë shtatzënë?

A jam unë shtatzënë?

Shtatzëna
Këto multivitamina duhet të merrni tre muaj para se të mbeteni shtatzënë

Këto multivitamina duhet të merrni tre muaj para se të mbeteni shtatzënë

Shtatzëna
Veshjet më të bukura për javën e parë të gushtit

Veshjet më të bukura për javën e parë të gushtit

Moda
Aknet në shpinë: Çfarë i shkakton dhe si duhet trajtuar ato!

Aknet në shpinë: Çfarë i shkakton dhe si duhet trajtuar ato!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dezeni me kutia është trendi numër 1 i këtij dimri: Kombinohet lehtë, kurrë nuk del nga moda!

Dezeni me kutia është trendi numër 1 i këtij dimri: Kombinohet lehtë, kurrë nuk del nga moda!

Moda
Kalo në kategori