LAJMI I FUNDIT:

Këmbësorja përfundon në spital, goditet nga vetura në Krushë të Madhe

Këmbësorja përfundon në spital, goditet nga vetura në Krushë të Madhe
Foto: Ilustrim

Një këmbësore ka përfunduar në QKUK, nga lëndimet e marra, pasi sot është goditur nga një veturë në Krushë të Madhe. 

Reklama

Rastin e ka konfirmuar për Telegrafin, Nysret Gjurkaj – zëdhënës i policisë për rajonin e Gjakovë.

“Sot më datë 17.05.2022, rreth orës 13:00, policia është informuar se në fshatin Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit, ka ndodhë aksident me lëndime të rënda trupore, të involvuar një automjet dhe një këmbësor”, ka thënë Gjurkaj.

Sipas tij, deri te aksidenti ka ardhur kur i dyshuari duke drejtuar automjetin e tij të llojit Vw Golf, në aksin rrugor  Prizren –  Gjakovë, në dalje të fshatit Krushë e Madhe, papritmas nga pa kujdesia dhe duke mos e përshtatur shpejtësinë e godet viktimën/këmbësoren, e cila në atë moment ka qenë duke kaluar rrugën.

“E lënduara pas aksidentit është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren. Për shkak të lëndimeve të rënda trupore ai është dërguar në QKUK në Prishtinë”, tha Gjurkaj.

Lidhur për rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe me urdhër të tij, shoferi i veturës është ndaluar për  48 orë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Lajme
Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Lajme
Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Kronika e Zezë
Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Kalo në kategori