Kate Middleton është rikthyer në arkivat e stilit të saj për “Earthshot Prize Awards”.

Dukesha e Kembrixhit zgjodhi të veshë përsëri një nga pamjet e saj më të famshme për ceremoninë, ku ajo prezantoi një nga çmimet e para të ruajtjes së mjedisit.

Ajo u kthye dhjetë vjet mbrapa me fustanin ngjyrë jargavan nga Alexander McQueen, të cilin e veshi në një ngjarje në verën e vitit 2011.

Kate në vitin 2011

Dukesha Kate përditësoi fustanin elegant me një rrip të ri ari me zbukurime jargavan. Ajo i mbante flokët në valë të lirshme mbi njërën shpatull dhe si aksesorë kishte një palë vath.

Princi William eci në tapetin e gjelbër të çmimeve me një xhaketë prej kadifeje të gjelbër të errët, e shoqëruar me një këmishë të zezë me pantallona të zeza. /Telegrafi/