Apple kohët e fundit lansoi iPad-in e tyre të ri, modelin e 2020 Pro. Deri më tani online janë shfaqur disa video që i tregojnë specifikat e tabletit, dhe tani kemi një tjetër.

Videoja e fundit është bërë nga 9 në 5 Mac dhe na jep një vështrim mbi iPad Pro të ri dhe disa nga karakteristikat e tij.

Tableti ka marrë një numër përmirësimesh në krahasim me modelin e mëparshëm.

Modeli i 2020 i iPad Pro vjen në një zgjedhje të dy madhësive të ekranit, përkatësisht me11 inç dhe 12.9 inç dhe vjen me procesorin mobil Apple A12Z dhe 6 GB RAM.

iPad i ri vjen me një gamë kamerash të reja, në pjesën e pasme posedon kamera të dyfishta dhe një skaner LiDAR, ndërsa që të dyja kamerat përfshijnë një kamerë me kënd të gjerë 12 megapiksel dhe një kamerë ultra të gjerë me 10 megapiksel.

Dizajni i këtij iPad të ri është pothuajse identik me modelin e mëparshëm dhe procesori është vetëm një përmirësim i vogël. iPad Pro do të shitet me çmime që fillojnë me 799 dollarë për modelin 11 inç dhe 999 dollarë për modelin me 12,9 inç.