LAJMI I FUNDIT:

Ide për manikyr festash: Gjithçka lejohet, pyetja e vetme është – zgjidhni argjendin apo arin?

Ide për manikyr festash: Gjithçka lejohet, pyetja e vetme është – zgjidhni argjendin apo arin?

Nëse kërkoni inspirim për thonj për Vitin e Ri, jeni në vendin e duhur!

Reklama

Nga fundi i vitit na pëlqen t’i japim vetes një pushim në çdo gjë dhe pse një manikyr duhet të jetë një histori tjetër?

Është koha ideale për glamur të vërtetë në thonj! – transmeton Telegrafi.

Derisa disa preferojnë t’i qëndrojnë besnike klasikes edhe dimrit bartin nuanca të kuqe dhe bordo, na intrigon qasja më kreative që sjell elemente të argjendta dhe të arta dhe fut shkëlqimin e yjeve në dukjet e përditshme.

Opsionet janë të panumërta: nga llaqet e thjeshta margaritarë dhe vezullues deri te manikyri më kompleks të cilat përfshijnë zinxhirë, rruaza dhe madje edhe lule të shtypura. Pyetja kryesore është – argjendi apo ari, ndërsa varet nëse preferoni një shkëlqim të ngrohtë apo të ftohtë…

Argjendi

Shkëlqime individuale, yje apo rruaza në një manikyr minimalist në nuanca ‘nude’ mund të sjellin pak shkëlqim festiv në thonjtë, si dhe llaqe me efekt holografik. Klasikët e argjendtë gjithashtu duken shumë të lezetshëm në kombinim me vizatime rozë, pastel ose të kuqe.

View this post on Instagram

A post shared by Melanie (@overglowedit)

Ari

Një shkëlqim i ngrohtë i artë ndriçon festat – në formën e detajeve si zinxhirë të hollë, yje ose një bazë retro për lule të thata. Sigurisht që jo të gjithë manikyrët e listuar janë praktik, madje edhe dorezat ‘miqësore’, por duhet të pranojmë se kjo vetëm sa i shton atraktivitetin…

View this post on Instagram

A post shared by M e g (@gel.bymegan)

View this post on Instagram

A post shared by Melanie (@overglowedit)

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Këshilla dhe arsye
Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Moda
Muaji i parë i shtatzënisë: Nuk jeni as të vetëdijshme se trupi juaj po ju dërgon një sinjal se ngjizja ka ndodhur

Muaji i parë i shtatzënisë: Nuk jeni as të vetëdijshme se trupi juaj po ju dërgon një sinjal se ngjizja ka ndodhur

Shtatzëna
Përse grimi i kaltër u përshtatet pikërisht të gjithave?

Përse grimi i kaltër u përshtatet pikërisht të gjithave?

Grim
Pothuajse të gjithë fëmijët me inteligjencë emocionale i bëjnë këto katër gjëra

Pothuajse të gjithë fëmijët me inteligjencë emocionale i bëjnë këto katër gjëra

Fëmija juaj
Kalo në kategori