Ish-mbretëresha adoleshente i tha E! se pozimi e zhveshur për “Body Issue” ishte “shumë i frikshëm”.

“Unë thjesht nuk jam personi që qarkullon lakuriq nëpër shtëpinë time. Kështu që unë thashë: ‘Unë të heq gjithçka?’”, tha Duff teksa kujtoi xhirimet e saj në revistën e saj për numrin maj/qershor.

“Ishim në një shtëpi në Kanionin e Laurel-it që sapo ishte ekspozuar ndaj një bande shtëpish të tjera. Kështu që unë thashë: ‘Shpresoj që të mos ketë fëmijë që shikojnë nga dritarja tani’”.

“Jam vërtet krenare për trupin tim dhe jam krenare që ka prodhuar tre fëmijë”, tha ajo. “Kështu që unë thashë, ‘Le të bëjmë diçka që të bën të ndihesh më pak rehat, Hilary, dhe të shohim se ku do të arrijmë’”.

Hilary Duff pozon e zhveshur për kopertinën e revistës “Women's Health” Hilary Duff pozon e zhveshur për kopertinën e revistës “Women's Health”

Në këtë numër, ish-ylli i “Lizzie McGuire” u hap më tej rreth zhveshjes.

“Kam arritur në një vend ku të jem paqësore me ndryshimet që ka pësuar trupi im”, i tha ajo revistës. “Unë gjithashtu dua që njerëzit të dinë se një artist grimi ka vënë shkëlqim në të gjithë trupin tim dhe dikush më ka vënë në pozicionin më të mirë”. /Telegrafi/