Ish-komandanti i UÇK-së në Dukagjin, Daut Haradinaj, këtë të diel ka takuar pjesëtarët e Njësitit “Shqiponjat e Zeza” në 24-vjetorin e themelimit.

Reklama

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se ata kishin guximin e pashoq në luftë.

“Sot për nder të 24 vjetorit të themelimit të Njësisë “Shqiponjat e Zeza”. Njësi që tregoi guximin e pashoq të burrave dhe grave të cilët luftën për çlirim e ngritën lartë në frontet e fitoreve të njëpasnjëshme.

Nderim e mirënjohje për të rënët dhe të gjallët!”, ka shkruar Daut Haradinaj.