0Shares

Google dhe Asus janë duke u përgatitur të lansojnë modelin e ri të tabletit Google Nexus 7 në konferencën e zhvilluesve I/O e cila mbahet në Maj, dhe sipas planit të Google, pritet që 10 milionë njësi të këtij tableti të shiten gjatë vitit.

Duke u bazuar në disa burime të cilat citojnë inxhinierët e Google dhe Asus, thuhet se çmimi i tabletit do të jetë i ngjashëm me versionin paraprak, prej 199 deri në 249 dollarë, ndërsa dallimi në versionin e ri do të jenë karakteristikat e reja dhe përditësimet në harduer.

Versioni i ri i Nexus 7 thuhet se do të ketë ndërfaqe Full HD me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve si dhe dizajn më të hollë se sa versioni paraprak i Nexus. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)