LAJMI I FUNDIT:

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë, plagoset një person

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë, plagoset një person

(E plotësuar) Një person është plagosur sot me armë zjarri në Prishtinë.

Reklama

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Telegrafin se rasti ka ndodhur rreth orës 18:30.

“Rreth orës 18:30 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në rrugën ‘Isa Kastrati’ në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karakterizojnë rastin. Bazuar në të dhënat fillestare, një person është plagosur nga arma e zjarrit”, theksoi ajo.

Ahmeti tha se i njëjti është dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

“Policia ka identifikuar një person të dyshuar lidhur me rastin në fjalë dhe i njëjti është në kërkim”, deklaroi Ahmeti.

Ndërkohë, Telegrafi ka mësuar se gjuajtja me armë zjarri ka ndodhur brenda një lokali.

– – – – – – –

Gjuajtje me armë zjarri ka pasur para disa minutave në Prishtinë, ku dyshohet se është plagosur një person.

Telegrafi mëson se të shtënat me armë zjarri kanë ndodhur në lagjen e Muhaxherve në Prishtinë. /Telegrafi/