LAJMI I FUNDIT:

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar në Shkup

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar në Shkup

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, një trup i pajetë është gjendur në ujërat e lumit Vardar në afërsi të fshatit Novo Sello në Shkup.

Reklama

Trupin e pajetë e ka nxjerrë Brigada kundër zjarrit, ndërsa trupi është dërguar për autopsi.

“Më 25.05.2023 në ora 12:49 në SPB Shkup është raportuar se në fshatin Novo Sello të Shkupit, në ujërat e lumit Vardar është vërejtur një trup i pajetë i një gruaje. Nga Njësia territoriale kundër zjarrit kanë ndërmarrë masa dhe kanë nxjerrë trupin, ndërsa me urdhër të prokurorit publik, trupi i pajetë është dërguar për autopsi”, thuhet në njoftimin e policisë.

Këqyrjen e vendit të ngjarjes e ka kryer ekipi i SPB Shkup dhe po ndërmerren masat për zbulimin e identitetit të trupit të pajetë./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Elfije Boletini
Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lugina
Konjufca: Rama gaboi me draftin, s’u ul të fliste me Kurtin

Konjufca: Rama gaboi me draftin, s’u ul të fliste me Kurtin

Lajme
Kurti nuk komenton propozimin e Ramës për Asociacionin

Kurti nuk komenton propozimin e Ramës për Asociacionin

Lajme
Tre vëllezër në Shijak shkatërrojnë lokalin, kërcënojnë pronarin dhe në fund e godasin me çekiç

Tre vëllezër në Shijak shkatërrojnë lokalin, kërcënojnë pronarin dhe në fund e godasin me çekiç

Lajme
Vizita e emisarëve në Kosovë, propozimi i Ramës për draft Asociacionin dhe reagimi i Qeverisë së Kosovës – top lajmet e javës

Vizita e emisarëve në Kosovë, propozimi i Ramës për draft Asociacionin dhe reagimi i Qeverisë së Kosovës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Kalo në kategori