LAJMI I FUNDIT:

Florida Joker po kërkon 2 milionë dollarë dëmshpërblim pasi u përfshi pa lejen e tij në trailerin e GTA 6

Florida Joker po kërkon 2 milionë dollarë dëmshpërblim pasi u përfshi pa lejen e tij në trailerin e GTA 6

Lawrence Sullivan i njohur ndryshe edhe si ‘Florida Joker’ po kërkon 2 milionë dollarë dëmshpërblim nga Rockstar Games, pasi kompania e kishte përfshirë personazhin e tij në trailerin e GTA 6.

Traileri i lojës së shumëpritur GTA 6 u pubikua ditë më parë dhe është pritur nga të gjithë me një entuziazëm të lartë, transmeton Telegrafi.

Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin 2025
Lexo po ashtu Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin 2025

Por, shumë nga skenat në lojën GTA 6 përkojnë me shumë video reale që janë bërë virale qoftë në media apo edhe në rrjetet sociale.

I përfshirë në këtë trailer është personazhi Florida Joker, dhe ky i fundit po kërkon dëmshpërblim prej 2 milionë dollarësh nga kompania e video-lojërave.

Sipas raportimeve, kompania e video-lojërave mund të jetë inspiruar nga ky personazh për ta përfshirë në video-lojë.

Dyshohet se imazhi në trailer mund të jetë një referencë për videon virale të fotografisë së tij si i arrestuar në vitin 2017. /Telegrafi/