LAJMI I FUNDIT:

FLORI Diamonds ia dhuron Presidencës së Kosovës një brosh me numër 1133, të stolisur me 109 diamante në kujtim të fëmijëve të zhdukur nga lufta


Kompania vendore, FLORI Diamonds ia ka dhuruar Presidencës së Kosovës një borsh të kuruar me shumë kujdes, i cili është i stolisur me 109 gurë të çmueshëm në kujtim të fëmijëve të zhdukur nga lufta.

Reklama

Kjo dhuratë u dorëzua nga përfaqësuesi i kompanisë, Trim Gjota, i cili gjatë javës së kaluar, për nder të 1 qershorit, Ditës së Fëmijëve, vizitoi presidenten Vjosa Osmani bashkë me një grup të baletit të fëmijëve, me performancë artistike nga koreografja Rreze Qerreti, si dhe Ilda Nuhiu e Arta Haiziri.

“Kjo ditë iu dedikua 1133 fëmijëve të pafajshëm që u vranë në mënyrën më makabre nga regjimi gjenocidal serb gjatë luftës së viteve 1998-1999, ndërkaq numri i fëmijëve të vrarë përgjatë gjithë viteve të 90-ta është edhe më i madh”, thuhet në njoftimin për media të Presidencës.

“Kujtesa për ta do të jetë e gdhendur përjetësisht në një brosh të kuruar me shumë kujdes nga FLORI Diamonds, i cili është i stolisur me 109 gurë të çmueshëm në kujtim të 109 fëmijëve ende të zhdukur”.

Osmani ka thënë se ky brosh do të mbetet në Presidencë si rikujtim i çdoditshëm dhe përmes tij do të jehojë anembanë botës në mënyrën e vet të heshtur, por kumbuese, historia e secilit nga fëmijët./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
EULEX-i përgënjeshtron Serbinë lidhur me sulmin në Banjskë

EULEX-i përgënjeshtron Serbinë lidhur me sulmin në Banjskë

Lajme
Eksperti serb i sigurisë: Ishte e pamundur të organizohej aksioni në Banjskë pa dijeninë e Radoiçiqit

Eksperti serb i sigurisë: Ishte e pamundur të organizohej aksioni në Banjskë pa dijeninë e Radoiçiqit

Lajme
SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Lajme
Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Lajme
Trupat e sulmuesve të vrarë në Banjskë nuk iu dorëzohen familjarëve pa përfunduar edhe identifikimet shkencore

Trupat e sulmuesve të vrarë në Banjskë nuk iu dorëzohen familjarëve pa përfunduar edhe identifikimet shkencore

Lajme
Kurti: Këto armë janë bërë nga prodhuesit shtetëror serbë - pra është e përfshirë edhe qeveria e Vuçiqit

Kurti: Këto armë janë bërë nga prodhuesit shtetëror serbë - pra është e përfshirë edhe qeveria e Vuçiqit

Lajme
Kalo në kategori